Návod na instalaci Windows 10
Krok za krokem

Nejprve si stáhněte ISO soubor s příslušnou verzí Windows.

To můžete uělat na této stránce

Vypalte soubor na prázdné DVD

To můžete udělat například pomocí programu NERO, který je volně ke stažení na stránkách SLUNEČNICE.cz. Program sice není v plné verzi, ale vypálit ISO soubor umí i ve free variantě.

Vložte DVD do počítače a restartujte ho

Po restartu by se měl spustit instalační proces Windows 10, který je naprosto intuitivní a jen se jím proklikáte. Pokud by se vám začal načítak váš původní Windows, restartuje znovu počítač a stisknutím klávesy delete, nebo F12 vejděte do BIOSu. V něm najdete základní informace a nastavení počítače. Najděte sekci, kde se nastavuje boot priorita jednontlivých zařízení. Pokud máte texty v angličtině, použijte překladač, nebo slovník a hledejte místo, kde se nachází slova jako DVD Rom, HDD a USB najednou. Tam si nastavte BOOTování z DVD a pak HDD. Změny nastavení uložte a znovu restartujte počítač. Nyní už by se měl zavaděč instalačního procesu spustit a otevřít tak průvodce instalací Windows 10. Pokud ne, máte špatně nastaveno v BIOSu a musíte do něj znovu.

Proklikat se instalací

Teď už jen zbívá svoji spuštěnou instalaci dokončit jednotlivími nastaveními, kterých je například oproti verzi XP naprosté minimum. Po nainstalování všech dostupných ovladačů a nastavení systému se již můžete těšit z nových Windows 10, gratuluji!!!

Nadpis textu

Instalace Windows 10 z USB

Pokud nemáte jednotku DVD, nebo jen prostě chcete instalovat operační systém z USB flash disku, stáhněte si nejprve tento program ze stránek MICROSOFTu. Ten vám už sám nabídne výběr instalačního média pro stažený soubor ISO. Poté už probíhá zavádění instalace stejně jako instalace z DVD mechaniky. Nastavte si v BIOSu správné pořadí mechanik a restartujte. Pak se už automaticky spustí instalace windows 10 z USB.